Hydrosiew Białystok

 

Hydrosiew to metoda znana w branży ogrodniczej od lat 50 XX wieku. Wówczas to w USA opatentowano pierwszy hydrosiewnik, który szybko stał się bardzo popularną maszyną ogrodniczą. Kilka lat później metodą hydroobsiewów obsiewano całe połacia pól, łąk lub kompleksów nieużytków.

 

Dziś hydrosiew jest używany za najszybszą, najwydajniejszą i zdecydowanie najtańszą metodę obsiewu konkretnego terenu. Jego zalety są coraz powszechniej wykorzystywane wśród ogrodników czy rolników.

 

Hydroobsiew przemysłowy i lokalny – każda forma dostępna z firmą Ogrody Marka z Białegostoku

 

Hydrosiew do metoda nie tylko szybka i skuteczna, ale także coraz bardziej popularna. Z wykorzystaniem metod hydroobsiewów można się spotkać już nie tylko podczas prac polowych, ale także przy obsiewaniu gruntów miejskich, działek czy ogrodów.

 

Do największych zalet tejże metody należy zaliczyć:

 • równomierne rozsiewanie przy pomocy hyrosiewnika nasion,
 • niskie koszty przygotowania podłoża lub nawierzchni pod hydrosiew,
 • szybkość wykonywania prac – za pomocą hydrosiewu można zakładać trawniki czy obsiewać teren nawet na powierzchni wielu hektarów,
 • łatwość wykonywanych prac gwarantują dostępne w naszej firmie Ogrody Marka bardzo zróżnicowane hydrosiewniki, które zapewnią równomierne hydroobsiewanie konkretnego terenu.

 

Hydroobsiew można stosować na bardzo różnym terenie i na przeróżnej nawierzchni gruntu. Hydrosiew to metoda tania i skuteczna, a dzięki naszej firmie Ogrody Marka z Białegostoku także niezwykle łatwo dostępna.

 

Hydroosłona, czyli najskuteczniejsza metoda ochrony przed erozją gruntu

 

Do walki z erozją najlepiej przedsięwziąć tylko skuteczne metody. Do nich bez wątpienia należy użycie hydroosłony gruntu. Hydroosłona zabezpiecza zarówno przed erozją wietrzną, (czyli deflacyjnym działaniem wiatru) jak i przed erozją wodną, (czyli wypłukiwaniem materiału przez wodę).

 

Hydroosłonę najlepiej jest stosować przy:

 • zabezpieczaniu nasypów, skarp czy hałd. Hydroosłonę dobieramy pod konkretny charakter i jakość powierzchni,
 • składowaniu odpadów. Tutaj hydroosłona doskonale dostosowuje się do charakteru i zróżnicowania odpadów,
 • zabezpieczaniu gruntu, terenu czy powierzchni rolnej przed działaniem czynników szkodliwych.

 

Hydroosłonę można także stosować na drogach lub rowach. Zabezpiecza ona teren przed różnymi czynnikami w tym: wypłukiwaniem terenu. Hydroosłona może też zabezpieczyć miejsce przed działaniem na przykład: przykrych zapachów.

 

Hydrohumusowanie, czyli najlepsze rozwiązania nawozowe

 

Nasiewając na konkretny rodzaj podłoża warstwy osłaniającej ma nie tylko ograniczyć działania erozyjne, ale przede wszystkim wzbogacić daną glebę. Hydrohumusowanie polega na mechanicznym pokryciu konkretnego podłoża warstwą zabezpieczającą składającą się z różnego typu nawozów.

 

Do najważniejszych zalet tejże metody należy zaliczyć:

 • ochronę roślin, gleby czy gruntu przed chwastami czy erozją,
 • hydrohumusowanie zabezpiecza grunt przed wymywaniem,
 • dzięki hydrohumusowaniu można wielosezonowo nawozić grunt,
 • hydrohumusowanie tworzy naturalne warstwy próchnicze gleby,

 

Hydrohumusowanie można także stosować na skarpy czy skalnik. Dzięki tej metodzie tego typu nawierzchnie zostaną wzmocnione a przy zastosowaniu nawozów z hydrohumusowania także dodatkowo nawożone.

 

Hydroobsiew z wykorzystaniem najnowszego sprzętu i innowacyjnych rozwiązań technologicznych

 

Ogrody Marka z Białegostoku zajmują się profesjonalnym hydroobsiewem, hydrohumusowaniem czy zastosowaniem hydroosłon.

 

Posiadamy najnowocześniejsze hydrosiewniki, które są w stanie pracować na każdym terenie. Nasze zlecenia wykonujemy niezwykle terminowo, dzięki sprzętowi, który należy do najnowocześniejszych na rynku.

 

Nasz usługi z zakresu hydrosiewu, hydrohumusowania czy stosowania hydroosłon polecamy wszystkim tym, którym zależy na podniesieniu, jakości swoich gruntów. Chętnie współpracujemy z klientami indywidualnymi, ale także mamy doświadczenie w obsłudze firmy w tym przedsiębiorstw rolno-spożywczych. Gwarantujemy wysoką jakość usług.

 

Jesteśmy do Państwa usług w zakresie hydroobsiewów, hydrohumusowania czy zastosowania hydroosłon na każdą nawierzchnię.