Drzewa alejowe Białystok

 
Jeśli marzysz o pięknym ogrodzie, lubisz różnorodność, lecz cenisz prostotę i subtelność, a nie masz przy tym ochoty na czasochłonną pielęgnację roślin, to zdaj się na nas. W Ogrodach Marka doskonale znamy się na tworzeniu pięknych krajobrazów zielonych za pomocą drzew alejowych. W naszej ofercie mamy specjalnie wyselekcjonowane odmiany drzew kwitnących i owocowych.
 
drzewa alejkowe na plantach w Białymstoku
 

Zapach i kolor drzew alejowych ku uciesze zmysłów

 
Nasze jabłonie, wiśnie grusze i czeremchy charakteryzują się dużą odpornością na warunki atmosferyczne oraz obfitym kwitnieniem w sezonie wiosennym. Ich gabaryty są dobrane tak, aby idealnie wpasowywały się w krajobraz miejskich ogrodów i terenów zielonych. Szczególnie dobrym wyborem drzew alejowych będą:
 
  • jabłoń 'Royal Profusion' – pięknie kwitnąca, niewielka jabłoń o ciemnoczerwonych, błyszczących liściach. Różowoczerwone, bardzo liczne kwiatostany będą wspaniałą ozdobą każdej alejki i przydomowej zieleni;
  • wiśnia piłkowana 'Kanzan' – ma ciemnozielone liście, na jesień zmieniające kolor na soczyście pomarańczowy. Wiosną ma pełne karminowe kwiaty, zebrane w pachnące pęczki;
  • grusza drobnoowocowa 'Chanticleer' – bardzo odporna odmiana, polecana początkującym miłośnikom drzew owocowych i ozdobnych. W sezonie kwitnie obficie na biało;
  • czeremcha zwyczajna – ma bardzo intensywnie pachnące kwiaty, zebrane w korony, dekoracyjnie zwisające, w kolorze białoróżowym. Liście są zielonkawe, niekiedy wpadające w czerwień;
  • jabłoń 'Ola' – chyba najpiękniejsza polska odmiana jabłoni, o przepięknych różowawych kwiatostanach, zebranych w liczne grona, delikatnie pachnących. Nie bez powodu nazywana „rajską jabłonką”.
 
 

Cztery pory roku  -  różne oblicza drzew alejowych

 
Alejka obsadzona polecanymi przez nas drzewami będzie zapierała dech w piersiach każdego przechodzącego. Drzewa alejowe posadzone w odpowiednim zestawieniu przez wszystkie pory roku będą cieszyły oko. Wiosną zapewnią oszałamiający zapach i feerię pastelowych barw dzięki licznym groniastym kwiatostanom. Latem kombinacja kolorów i faktur liści – od delikatnie zielonych po nasycone, błyszczące i karminowo żyłkowane – będzie przyciągała wzrok spacerujących. Dodatkowo, cień rzucany przez korony drzew stanowi doskonałe wytchnienie w letnie popołudnia. Jesienią, drzewa alejowe pokazują swoje kolejne, piękne oblicze. Feeria barw na żółknących i czerwieniejących liściach wygląda po prostu przepięknie, nie tylko na zdjęciach. Zimą, kształtne i niewielkich rozmiarów korony, pięknie zbierają śnieg i szron, wdzięcznie otulając alejkę i tworząc bajkowy klimat.
 

Piękne i praktyczne  -  smaczne owoce na wyciągnięcie ręki

 
Większość drzew alejowych ma jadalne owoce nadające się na przetwory do domowej spiżarni. Jeśli nie zależy nam na zbiorach, możemy liczyć na piękne ornitologiczne obserwacje zimą. Pozostałe na gałęziach, zmrożone owoce są ulubioną przekąską ptaków, które nie odlatują do ciepłych krajów: kosów, jemiołuszek i drozdów.
 
Ogród obsadzony naszymi drzewami alejowymi spodoba się każdemu, niezależnie od pory roku. Już dziś zachęcamy do obejrzenia drzew przeznaczonych do zasadzenia w alejach z naszej oferty.